Rahimde Siğil Görüntüleri

Rahimde siğil görüntüleri, genel olarak bakıldığında, küçük siğil ve siğil grupları şeklinde geni tal bölgede siğiller görülür. Küçük siğil veya büyük siğiller, kabarık veya düz olabilecekleri gibi karnabahar şeklinde siğiller gözlenebilirler. Uzman Doktorlar, tarafından muayene esnasında geni tal bölgedeki siğilleri teşhis edebilir. Aslında bu siğiller HPV virüsünden dolayı kaynaklanmaktadır.

Normal Siğiller değil HPV virüsü lezyonlardır. Siğiller, HPV virüsü taşıyan bir partner ile cinsel ilişki sonrasında haftalar veya aylar geçtikten sonra ortaya çıkabilir. Bunlar biran önce tedavi edilmezse kansere dönüşebilir. Bu siğiller aynı kalabileceği gibi kaybolabilir veya sayıları ve büyüklükleri artarak çoğalabilir. Siğillerin kansere dönüşme riski yüksektir.

Servikal kanserler. Genelde ilerleyinceye kadar belirti vermezler ve çok ciddi kanserler olup tedavisi de zordur. Bu nedenle, kadınlarda serviks kanseri için düzenli tarama yapılması önemlidir. HPV DNA Tarama testleri sayesinde hastalığa neden olan hücresel değişiklikler erken aşamada saptanarak henüz kanser gelişmeden erken aşamada tedavi edilebilir.

Diğer HPV kaynaklı kanserler. iyice ilerleyince kadar belirti vermezler ve tedavileri de serviks kanseri gibi oldukça zordur. Bu grup; vulva, vajina, penis, anus ve baş-boyun tümörlerini kapsar.

Tekrarlayan Respiratuvar Papillomatozis (RRP). Boğazda yerleşmiş olan siğillerden kaynaklanır. Bunlar bazen hava yolu obstrüksiyonuna bağlı boğuk ses ve solunum güçlüğüne neden olabilir. Nadiren de olsa çocuklarda gözlenebilir.

Rahimde Siğil Resimlerine bakmak için TIKLAYIN

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Her yaşta büyük küçük kadın erkeğin kullanabileceği bitkisel ürün.

Tedavisi İçin En Çok Tavsiye Edilen

Kadınlar İçin HPV Tedavisi

Erkekler İçin HPV Tedavisi

Bir önceki yazımız olan HPV Pozitif 2018 - 2019 başlıklı makalemizde açıklamalar, Bitkisel çözümü ve güncel gelişmeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.